Tercih.tv

Fotoğraflarda nasıl güzel çıkılır? Üniversite kampüsünde çekileceğiniz fotoğraflar için 12 garanti poz!

3 Temmuz 2019

Üniversiteli olmaya şunun şurasında ne kaldı ki! Birkaç ay sonra hep hayalini kurduğunuz o kampüste olacaksınız ve ilk yıl kampüsün her noktasında çılgınca fotoğraf çektireceksiniz. Bu fotoğraflar boşa gitmesin, bolca beğeni alsın diye size birkaç ipucu vereceğiz.

İşte görenlerin dönüp bir daha bakacağı garanti olduğu 12 garanti poz!

1. Belinizi ve Kollarınızı İnce Göstermenin Yolu

Fotoğraflarda kollarınız kalın mı çıkıyor? O zaman her iki elinizi kalçaya koyun ancak biri diğerinden aşağıda dursun. Böylece kollarınızla gövdeniz arasında boşluk kalacak. Beliniz ve kollarınız olduğunda daha ince görünecek

2. Serbest Kola Doğru Eğilin

İlk poza benzeyen bu fotoğrafta tek fark kollarınızdan birinin yana doğru sarkması… Vücudunuz fotoğraf makinesine doğru bakıyor olsun ve sarkan kolunuzun yönüne doğru hafifçe eğilin. Böylece zarif bir duruş elde edeceksiniz

3. Geriye Yaslanın

O sırada yanınızda ne varsa yaslanın. Masa, korkuluk, çit, vs… Bu daha spor bir duruş kazanmanıza sebep olur ancak dikkat etmeniz gereken şey omuzlarınızın fazla kalkmamış olması. Çünkü bu boynunuzun kaybolmasına neden olabilir!

4. Kolları Serbest Bırakın

Fotoğraf çekilirken belki de en zor şey kolları serbest bırakmaktır. Ancak kolları serbest bırakmak daha samimi bir hava yaratır. Aynı şekilde bacaklarınıza da serbest bırakabilirsiniz. Ama tek dikkat etmeniz gereken şey, ağırlığınızı bir tarafa doğru vermek olmalı.. Böyle daha iyi çıkarsınız.

5. Dirseklere Yaslanın

Yandan poz veriyorsanız en iyisi dirseklerle geriye doğru yaslanmaktır. Vücudunuzun hatları ve kollarınız bu pozla daha çok vurgulanır. Bu pozu hem iç hem dış çekimlerde verebilirsiniz.

6. S Şeklinde Durun

Aslında en güzel poz en basit pozdur. Gövdeniz yana eğilsin, ağırlığınızı da o tarafa verin. Yani S biçimi almaya özen gösterin.

7. Portre Çekimi İçin

Portre çekimi için en iyi poz budur. Kollarınızı dirseklerden bükün ve başınızı hafifçe yana doğru eğin.

8. Dikkati Üzerinize Çekin

Dikkati üzerinize çekmek için bir çizgi yaratın. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir ağaç dalına, çite ya da başka bir doğrusal nesneye hafifçe yaslanın. Ancak ağırlığınızı yaslandığınız şeye bırakmayın. (O zaman kötü çıkarsınız) Bu poz, portre çekimi için de mükemmeldir.

9. Kolları Saklayın

Kollarınızı saklamak da poz vermek için iyi yöntemlerden biridir. Onları sırtınızın arkasına veya ceplerinize koyun. Bu çok basit ama etkili bir pozdur. Ancak cebinize soktuğunuz elinizin rahat olması her şeyden önemlidir.

10. Klasikten Şaşmayın

Bu, bir portre çekimi için en basit pozdur! Bu açıdan çekilen bir fotoğraf çok gurur verici ve zarif çıkar. Fotoğraf makinesine doğru biraz eğilin, sırtınızı düzeltin ve çenenizi kaldırın.

11. Star Pozu Her Zaman İşe Yarar

Bu, bir portre çekimi için çok etkili başka bir pozdur. Ellerinizi duvara koyun ve üzerine hafifçe yaslanın. Bu şekilde elleriniz vurgulanacak, ancak asıl dikkat yüzünüze çekilecektir.

12. Kendinden Emin Durun

Kollarınızı ve bacaklarınızı birbirine geçirin. Vücut dili uzmanlarına göre bu duruş düşmanca bir duruştur ancak fotoğraflarda muhteşem çıkacağına hiç şüphe yok. Bu poz, omuzlarınızı düzeltip boynunuzu uzatacaktır. Zarif bir duruş sergileyeceksiniz.